Poziv za sudjelovanje na konferenciji o projektu Osobni asistent HR.2.3.05-0009

Poziv za sudjelovanje na konferenciji o projektu Osobni asistent HR.2.3.05-0009

Dragi članovi,

Vi najbolje znate da UPiT još od 2006. godine provodi projekt Osobni asistent. Od 2015. godine paralelno sa istovjetnim projektom financiranim iz Proračuna RH provodimo i projekt koji se financira i iz Europskog Socijalnog Fonda. Kroz ova dva projekta ukupno 14 naših članova su postali korisnici usluga osobnog asistenta čime je u 2016. godini 40% svih naših članova pokriveno ovom uslugom.Projekt financiran iz ESF-a završava sa 28.10.2016. Na žalost, UPiT sa korisnicima/osobnim asistentima uključenima u ovaj projekt toga dana mora raskinuti ugovore o radu i ugovore o suradnji jer projekt nema kontinuitet kao što je slučaj sa projektom kojeg financira ministarstvo.Ipak, postoji najava da će uskoro biti objavljen novi natječaj i da taj prekid neće dugo trajati. UPiT će naravno ponovo aplicirati projekt i nadati se da će u njega biti uključeni svi stari a možda i novi korisnici.U Osijeku se u slijedeći četvrtak 20.10.2016. održava konferencija o projektu koji uskoro završava.Poziv za sudjelovanje upućujem svm članovima UPiT-a, korisnicima i osobnim asistentima iz oba projekta. Posebno skrećem pozornost na članove koji imaju potrebu za uslugom osobnog asistenta a mogu osigurati Barthelov Index čiji zbroj ocjena ne prelazi 40, bez obzira na dijagnozu.Očekujem da se odazovete ovome pozivu, uveličate skup i na taj način pridonesete našem zajedničkom cilju baziranom na podizanju razine životne kvalitete svih naših članova.

Lijep pozdrav,

Danijel Balažić

Prijavni obrazac.