UPiT-ovci u vrtiću

Prostorije udruge su nekada bile smještene u Osijeku na adresi Vijenac lipa bb. Naš prvi susjed je bio dječji vrtić „Kockica“. Često smo se družili u raznoraznim aktivnostima sa tetama i djecom.

Radi o veoma inventivnom vrtiću u kojem djeca obrađuju razne pametne i za život potrebne teme. Kako su upravo obrađivali temu invaliditeta, tete su se sjetile svojih nekadašnjih susjeda i pozvale nas da jedno jutro budemo njihovi gosti. Doživjeli smo milijun raznih i svakojakvih pitanja a dali smo im odgovore koji su, nadamo se, ispunili njihova očekivanja. Govorili smo im o svojim kolicima, vještinama koje imamo, sportovima kojima se bavimo, osobnim asistentima koji nam pomažu u svakodnevnom životu i o još stotinu drugih stvari koje su ih zanimale.

Bilo je to lijepo druženje koje će se sigurno i nastaviti.